Főoldal / Hírek / Szombathelyi Haladás-Ferencváros 2-0 (0-0)

Szombathelyi Haladás-Ferencváros 2-0 (0-0)

hali-ftc-2016-10-15Kikapott a Fradi a Haladás vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában.
A mérkőzést nyolc emberrel befejező, címvédő Ferencváros 2-0-ra kikapott szombaton Sopronban, a Haladás vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában.

Szombathelyi Haladás
2
FTC
0
16'
Leandro
37'
Gaál Bálint
37'
Djuricin
49'
Nalepa
55'
Dilaver
56'
Halmosi Péter
64'
Gaál Bálint
69'
Hegedűs János
72'
Nalepa
72'
Nalepa
78'
Dilaver
78'
Dilaver
78'
Pintér
84'
Iszlai Bence
Sopron, 4200 néző, v: Solymosi
OTP Bank Liga, 12. forduló
gólszerzők: Gaál (64.), Iszlai (84.)
sárga lap: Gaál (37.), Halmosi (56.), Hegedűs (69.), illetve Leandro (16.), Djuricin (37.), Nalepa (49., 72.), Dilaver (55., 78.), Pintér (78.)
kiállítva: Nalepa (72.), Dilaver (78.)

Haladás: Rózsa – Schimmer, S. Wils, Hegedűs, Bosnjak – Iszlai, Rácz (Szőke, 91.) – Gaál (Dombi, 87.), Németh M., Halmosi – Williams (Tóth M., 35.)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez (Hüsing, 84.) – Gyömbér (Radó, a szünetben), Pintér – Lovrencsics, Rju (Varga R., 74.), Djuricin – Böde

A rendkívül aktívan kezdő hazaiak védekezésre kényszerítették a Ferencvárost, az első húsz percben csak Dibusz bravúrja, vagy – háromszor is – a kapufa mentette meg a vendégeket a góltól. Ha támadott az FTC, ezt körülményesen és ötlettelenül tette, nem is tudott helyzetet kidolgozni. A 35. percben Williamset kénytelen volt lecserélni Mészöly Géza, aztán pár másodperccel később, teljesen váratlanul 11-eshez jutottak a fővárosiak, miután Hegedűs buktatta Djuricint a 16-oson belül. A sértett által elvégzett büntetőt lábbal hárította a sérült Király Gábor helyett védő Rózsa Dániel.

A második félidő két ferencvárosi kapufával és Rózsa-bravúrokkal kezdődött, de – ismét kissé váratlanul – a Haladás szerzett gólt, miután egy szögletet követően Gaál a kapuba juttatta a labdát. Thomas Dollt, a vendégek reklamáló vezetőedzőjét a lelátóra küldte Solymosi játékvezető, nyolc, illetve 14 perccel később pedig a második sárga lapját begyűjtő Nalepa és Dilaver is mehetett zuhanyozni. A Haladás kihasználta kettős emberelőnyét, megduplázta góljai számát, s ezzel – megérdemelten – begyűjtötte a három pontot. A végén Varga Rolandot hordágyon kellett levinni, így a címvédő nyolc emberrel fejezte be az összecsapást.

Olvastad már?

Újpest FC – Szombathelyi Haladás 2-1 (1-0)

Az Újpest 2-1-re legyőzte a vendég Haladást a labdarúgó OTP Bank Liga 32., utolsó előtti …